NASZA WYSTAWA - Pałac Łomnica

Przejdź do treści


Nasza Wystawa
Trzy wieki życia w Pałacu Łomnica
Muzeum
Podróż w czasie
Nasza nowa wystawa „Trzy wieki życia w Pałacu Łomnica” to nowoczesna prezentacja historycznych sal na 2 piętrach i piwnicy pałacu, po których prowadzi ponad 60 krótkich filmików. Przedstawiają one codzienność poprzednich właścicieli majątku i służby zarówno w dobrych jak i złych czasach. Spotkać tu można różne postaci, jak słynnego  handlarza woalami w czasach baroku, starosty von Küster oraz liczną służbę: kucharkę, pokojową, woźnicę. Dla dzieci przygotowane są specjalne filmiki. Z pewnością zaskoczy ich odtworzona z lat 60-tych ubiegłego wieku klasa szkolna.
W tę podróż w czasie, dzięki aplikacji,  mogą Państwo wybrać się ze swoim smartfonem lub jednym z naszych tabletów. Zwiedzającym udostępniamy słuchawki. Historie można obejrzeć chronologicznie lub wybierać je samemu, ponieważ każda tworzy osobną całość. Proponowany średni czas zwiedzania od 1-1,5 h, ale można oczywiście również obejrzeć wszystkie filmy, co zajmie do 3 h.
Projekt dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 z Działania 4.3.3 ZIT „Dziedzictwo kulturowe”.
Wróć do spisu treści