MUZEUM - Pałac Łomnica

Przejdź do treści


Muzeum w Pałacu Łomnica
z wystawą multimedialną
Muzeum Pałac Łomnica
z wystawą multimedialną
Muzeum Pałac Łomnica to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie. Wyjątkowy punkt na mapie małych i dużych odkrywców i miłośników historycznych tajemnic. Zwiedzanie historycznych wnętrz na trzech kondygnacjach oraz multimedialna wystawa „Trzy wieki życia w Pałacu Łomnica” to niezapomniana przygoda dla całej rodziny. Aplikacja z 60 filmami służy zwiedzającym jako osobisty przewodnik po pałacu i przedstawia historię i losy jego mieszkańców.
Dotknij Historii
_____________
Wystawa w muzeum Pałac Łomnica
Wystawa w muzeum Pałac Łomnica
Wystawa w muzeum Pałac Łomnica
Wystawa w muzeum
Pałac i majątek Łomnica to unikatowe pod wieloma względami miejsce, znane w Polsce i poza granicami kraju. Fascynuje nie tylko poruszająca historia ratunku i przywrócenia zrujnowanego kompleksu do dawnej świetności ale przede wszystkim urzeczywistniona idea utworzenia ogólnodostępnego miejsca, w którym doświadczyć można naszej wspólnej europejskiej historii i dziedzictwa kulturowego. Łomnica to jedyny pałac na Dolnym Śląsku, który od prawie dwóch wieków do dziś, z przerwą w czasach komunistycznych, znajduje się w rękach tej samej arystokratycznej rodziny. Jako wyjątkowo autentyczne, historyczne miejsce został wyróżniony wpisaniem na prestiżową listę Pomników Historii przez Prezydenta RP.
Podróż w czasie
_____________
PW 18 zabytkowych pomieszczeniach na trzech kondygnacjach zanurzą się Państwo w niezwykłą historię pałacu oraz poznają ciekawe życie i losy jego mieszkańców na przestrzeni trzech stuleci. Każde pomieszczenie oddaje autentyczny klimat danej epoki. Można tu podziwiać kolekcję historycznych mebli, dzieł sztuki oraz setki oryginalnych przedmiotów codziennego użytku z okresu od 1700 do ok 1975 r. Podroż w czasie odbywa się na przestrzeni trzech wieków m.in. od barokowego pokoju bogatego kupca lnu, pełnych tajemnic piwnic przez sypialnię baronowej von Küster z końca XIX w. aż do klasy szkolnej z czasów PRL.
Niezwykłe spotkanie z dawnymi mieszkańcami
_____________
Międzynarodowa grupa ekspertów realizowała rekonstrukcję i wyposażenie wnętrz i opracowała koncepcję i produkcję wystawy multimedialnej. Aplikacja z ponad 60 krótkimi filmami umożliwi zwiedzającym – zarówno dorosłych jak i dzieci od 10 lat - niezwykłe spotkanie z dawnymi właścicielami oraz ze służbą pałacu w bardzo przystępny i interesujący sposób.
Projekt dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 z Działania 4.3.3 ZIT „Dziedzictwo kulturowe”.
Wróć do spisu treści