Przygoda dla młodych odkrywców

Pałac dla dzieci

Tajemnice pałacu oraz ciekawe wydarzenia z jego wiekowej historii i życia codziennego jego mieszkańców przedstawione są w ciekawy i przystępny sposób. Tematyczne programy oprowadzania dostosowane są do rożnych grup wiekowych: od przedszkolaka do młodzieży szkolnej. Uczestnicy poznają historyczne wnętrza pałacu i majątku poprzez różne aktywności. W ten sposób pobudza się młodych uczestników do różnych kreatywnych działań i ich zainteresowanie bogatą historią nie tylko Pałacu Łomnica, lecz także historii w szerszym kontekście. Z udziałem doradców z doświadczeniem pedagogicznym stworzono specjalne programy, które pozwalają zgłębiać wiedzę poprzez zabawę.

OFERTA GRUPOWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

- Kufer Skąpego Kupca –

Zabawa zostanie przeprowadzona we wnętrzach Muzeum Pałacu Łomnica. Aby odnaleźć szkatułkę z depozytem należy podążać za listami ukrytymi w kolejnych skrytkach, w których znajdują się także kluczyki niezbędne do jej otwarcia. Konieczne jest odnalezienie wszystkich kluczyków i listów by dotrzeć do celu.

Grupa zostanie podzielona na dwie drużyny, które wyruszą na swoje trasy by na końcu zabawy spotkać się przy otwarciu szkatułki.

„Kufer Skąpego Kupca":

  • historyczna gra terenowa na terenie muzeum
  • poszukiwanie szkatułki z depozytem
  • rywalizacja i nauka
Szczegóły Oferty
OFERTA GRUPOWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

- Zagadkowy Pałac –

W miejscu dawnego dworu obronnego w Łomnicy 300 lat temu zbudowano pałac. Dzisiaj mieści się tu niezwykłe muzeum, ukazujące codzienne życie jego dawnych mieszkańców. Oprowadzająca małych Gości przewodniczka, która wcieli się w dawną Ochmistrzynię pokaże gabinet kupca lnianego, salę balową, sycylijski salonik hrabiego, pokój dziecinny, dawną klasę szkolną, kuchnię i wiele innych pomieszczeń jak z bajki. Uczestnicy dowiedzą się, kto mieszkał w pałacu, kim były ochmistrzyni i guwernantka, jak i gdzie urządzano bale i... dużo więcej!

„Zagadkowy pałac - zabawa dla małych i młodszych odkrywców":

  • oprowadzanie po muzeum przez Ochmistrzynię
  • zwiedzanie w formie questu
  • lekcja kaligrafii w muzealnej klasie szkolnej
Szczegóły Oferty