Długi weekend czerwcowy

Przed nami kolejny długi weekend- tym razem czerwcowy. Na ten czas przygotowaliśmy kolejne ciekawe wydarzenia:

czwartek, 30 maja, godz. 17:00 – w wyjątkowym wnętrzu „Miejsca Spotkań – Domu Modlitwy” możecie się oddać pełnej relaksacji podczas medytacyjnego koncertu dźwiękami mis kryształowych. Prowadzący - Irena Sallmann - terapeuta dźwiękiem z 30 letnim doświadczeniem. Koncert przy dźwiękach mis kryształowych, dzwonków i innych instrumentów etnicznych to czas dla duszy i ciała oraz indywidualna podróż dla wyobraźni. Czas trwania: ok. 45 min, Bilet wstępu: 50,- zł/os., Bilety do nabycia w kasie muzeum w Dużym Pałacu przed koncertem

sobota, 1 czerwca, godz. 15:00 - 16:30 -  „Gra w klasy” – Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy najmłodszych do wspólnej zabawy w dawne gry podwórkowe.  Na terenie muzeum i parku animator poprowadzi grę w klasy, zabawę w skakankę, grę w gumę, kapsle i inne, niektóre już zapomniane  zabawy. Świetna rozrywka i radość z aktywnego czasu spędzonego z rówieśnikami. Udział w zabawie w cenie biletu wstępu do muzeum. Dla dzieci od 5 lat.

sobota, 1 czerwca, godz. 12:00 – Spotkanie w Kuchni Ziemiańskiej. Temat: „Ale Ryba!” cz. 1

To kolejny warsztat kulinarny w  pałacowej Kuchni Ziemiańskiej i pierwszy na „pływający temat”. Tym razem na stole ryba – na zimno i na gorąco – czyli jak zawsze jedna ryba - wiele możliwości. W programie   pomysły na  tatary, ceviche czy gravlachs,  wyśmienitą zupę rybną, którą pokochają wszyscy, a także na  rybę z pieca czy wody - zdrowa ale czy może być pyszna?  - czyli jak się bawić rybą na zimno i na ciepło i mieć pewność pysznego efektu. Odważnych zapraszamy do wspólnej zabawy !  Efekt z warsztatu – co najmniej 8  nowych gotowych  przepisów i tyle samo pomysłów na zdrowsze i szybką zabawę z rybą, trochę gotowania, dużo informacji praktycznych o technikach i sposobach (przy)gotowania ryby na gorąco i na surowo.   Czas , temperatura i sól – czyli triki i techniki przygotowania smacznych i szybkich potraw z ryb .

Czas trwania: około 2 -2,5 godziny. Cena: 190 zł od osoby. Zrób sobie i rodzinie Dzień Dziecka - Wpadnij na warsztaty z nastoletnia córką, synem/ wnuczką / wnuczkiem  - nastolatkowie zainteresowani gotowaniem mile widziani – cena dla nastoletniej osoby towarzyszącej - + 70 zł. Prosimy o wcześniejszą rezerwacje miejsc: hotel@palac-lomnica.pl, tel.  75 71 304 60

niedziela, 2 czerwca, w godz. 12:00-17:00 – Muzyczny Ogród Piwny – Zapraszamy wszystkich do spędzenia wspólnych  sielankowych chwil przy dobrych trunkach, pysznych potrawach z restauracji i z grilla oraz porywającej muzyce Dixieland na żywo. Cieszcie się wspólnym biesiadowaniem i pozwólcie sobie na chwile relaksu i radości. Wstęp wolny. Przejażdżki konne dla dzieci, wizyta w muzeum i naszych sklepach lub spacer po romantycznym parku będą doskonałym dopełnieniem Waszej rodzinnej niedzieli w Pałacu Łomnica!